Davraz Kayak Merkezi

Davraz dağı Isparta’da bulunmaktadır. Davraz Dağı rakım olarak 2635 metre yüksekliğe sahiptir. Göller Yöresinde Isparta Ovası’nın etrafını çeviren dağlardan sadece birisidir. Davraz Dağı kaya merkezi diğer bir ismiyle Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi, Isparta’nın 26 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. 1995 yılından bu yana Kış Sporları Turizm Merkezi olarak kayakçılara, dağcılara ve kış sporlarıyla ilgili herkese hizmet vermektedir. Davraz Dağı Kayak Merkezine en yakın yerleşim yeri 8 kilometre uzaklıkta bulunan Çobanisa Köyü’dür. Kayak Merkezinin bulunduğu bölgede hakim olan bitki örtüsü çam, ardıç, sedir ve otsu bitkilerdir. Davraz Dağı’nın sahip olduğu coğrafi özelliklerden dolayı sadece kayak merkezi olarak değil birçok doğa sporuna da imkan sağlamaktadır.

Davraz Kayak Merkezi Aktiviteleri

Davraz yaz aylarıda dahil olmakla birlikte yılın birçok zamanı spor severlere hizmet verebilmektedir. Yaz ve bahar aylarında doğa yürüyüşleri yapabilir, sıcak günlerde yüksek Davraz Dağı’nın serinliğinden yararlanmak için kamp kurabilir veya zirveye tırmanabilirsiniz. Davraz Dağı sahip olduğu ova ve yayla manzaralarıyla sizlere müthiş hisler yaşatacaktır. Kış aylarına gelindiğinde ise kayak sezonu açılmasıyla kayakçıların uğrak mekanı haline gelen Davraz Dağı Kayak Merkezi’ne sizlerde gelebilir kış tatili yapabilirsiniz. Davraz Dağı Kayak Merkezi’nde her düzeyden sporcuya hitap eden pistler bulunmaktadır. Sizlerde Davraz Kayak Merkezi’ne gelmek isterseniz Biletall.com’a girerek Isparta otobüs biletinizi hemen alabilirsiniz.

  • Kayak
  • Snowboard
  • Kar Motoru
  • Kızak
  • Kamp
  • Tırmanış
  • ATV Safarisi
  • Yamaç Paraşütü

Davraz’a Ne Zaman Gidilmeli?

Davraz her ne kadar kış sporlar yapılması için daha uygun olsada diğer doğa sporlarına da oldukça uygundur.  Kayakçılar için Davraz’a gitmenin en uygun olduğu zaman Aralık ayının sonundan mayıs ayına kadar açık olan kayak sezonudur.  Davraz Dağı Kayak Merkezi’nde kar yoğunluğu ve sıcaklığın en uygun olduğu zaman ise ocak şubat aylarıdır. Sizlerde bu aylarda Davraz Kayak Merkezine Tatil planı yapabilirsiniz.